Century Junior High School second quarter honor roll

“A” Honor Roll

7th Grade

McKenzie Adams, Kelley Alberg, Nadine Allee, Natalie Anderl, Oyuky Aragon-Flores, Autumn Asp, Gabrielle Ayers, Charles Babcock, Nicole Babinea, Kaitlyn Bakke, Claire Bakkestuen, Peri Bell, Lindsey Biebl, Tristan Brunfelt, Breanna Buchan, Kevin Buck, Kelli Bush, Elizabeth Campbell, Tanis Chesbrough, Allison Christenson, Brody Christians, Erin Collins, Megan Crawford, Tessa Crohn, Rachel De Sobrino, Kayla Deiman, Angela Denney, Brooke Dewall, Levi Edwards, Austin Eisch, Autumn Erickson, Cassabella Farrier, Anna Gay, Julie Godar, Alexis Goeken, Riley Gorman, Katherine Grams, Abigail Groeneweg, Nicole Groth, Corissa Hedrick, Kamra Heldman, Brooke Hoppe, Samantha Howell, Afton Hoyt, Matthew Hunt, Abigail Janssen, Lindsey Johnson, Teegan Johnson, Phoebe Karan, Carter Kehn, Braedon Kemplin, Jill Kittelson, Amber Knudson, Sarah Larson, Parker Lay, Samuel Locke, Mitchell Longsdorf, Madison Lowe, Nathan Manni, Hallie Marx, Mary McMahon, Kennedy Mesenbring, Makayla Mobeck, Joseph Moran, Brianne Mottaz, Kate Motzko, Jacob Narow, McKenna Nelson, Reed Nelson, Cole Norgard, Katelyn Nybakke, Erin O’Brien, Nia Olson, Jessica Overland, Sydney Parker, Gabriella Pleitez, Monique Randall, Tyler Renslow, Benjamin Rice, Emma Schaefer, Ava Schmoll, Autumn Schuldt, Matthew Semlak, Kendall Sisco, Mason Soye, Matthew Strupp, Kalley Tietje, Elizabeth Valley, Jennifer Valley, Jaedan Vang, Colby Walker, Hallie White, Mikayla Whitehill, Tayler Williamson, Allison Witzmann, Calvin Yeager, Amber Zebrasky, Geena Zebrasky, John Ziegelski.

8th Grade

Kendra Anderson, Ian Asperheim, Gabrielle Augustine, Hannah Belanger, Graden Bloom, Maxwell Carlson, Dylan Corcoran, Madison Deiman, Angelina Dimitrov, Ivy Doucette, Olivia Folske, Chloe Foster, Noelle Gorka, Alyssa Graven, Jackson Hickle, Jacob Himraj, Ashley Johnson, Brady Johnson, Rylee Johnson, Kayla Kasel, Maxwell Kelley, Spencer Kotys, Annikka Lamppa, Joshua Larson, Nicholas Lerdall, Julia Lindell, Theresa Lutz, Veronica Mahnke, Brooke Maxfield, Molly Maxwell, Maggie McCormick, Ryan Mead, Benjamin Muntifering, Branden T. Nelson, Benjamin Niemczyk, Jessica Nieters, Jennifer Parent, Paige Parrucci, Kathleen Pena, Amanda Pothen, Lauren Pothen, Arleth Pulido, Maria Quigley, Macy Roberts, Joseph Schaaf, Alexis Serreyn, Kenneth Smith, Joseph Thill, Ethan Tomas, Katlyn Towley, Nde A. Tse, Makayla Turenne, Grace VanBergen, Tyler Vandermyde, Lacey Wedell, Vanessa Weigel, Jackson Wille, Emma Zobitz.

9th Grade

Abigayle Asperheim, Michael Bjork, Tyler Boesel, Lindsay Boleen, Remington Brisbois, Dana Buesseler, Lucas Byl, Zachary Caldwell, Zachary Chanak, Brandon Chaney, Shelby Collins, Sara De Sobrino, Jorden Duda, Jayson Eisch, Paige Ewert, Anna Felland, Owen Friesen, Benton Fry, Tineke Gay, Amanda Gemuenden, Caroline Hansen, Klaressa Hollenkamp, Olivia Hunn, Jared Hunt, Eric Jacobs, Leah Jaqua, Zoe Karan, Marisa Kasel, Allan Kemplin, Laura Kundel, Jocelyn Leonard, Carolyn Lutz, Alexander Marx, Erin McCleary, Ryan McGrath, Kaitlyn McMahon, Kaylee Munt, Ashley Nelson, Emma Nelson, Zachary Ochsenbauer, Brenna Olson, Anna Organ, Luke Palo, Abbie Payne, Charles Payne, Ashley Rahmeyer, Katrin Rink, Kirsten Saari, Jason Schultz, Shayla Schumacher, Jeffrey Shaw, Ariel Sievers, Kassy Slowinski, Crystal Stafford, Allison Steele, Katelyn Swan, Jared Swanson, Paige Thurnbeck, Nicholas Tomasko, Thomas Ulrich, Maria Valentin, Brenden Waataja, Ian Walker, Owen Walstrom, Alexis Welch, Tory Welsh, Violet Zupon.

 “B” Honor Roll

7th Grade

Carson Anderson, Jack Anderson, Martin Bashynski, Jacob Bentley, Zachary Bentley, Anthony Berken, Hailie Blechinger, Leigh Boettner-Johnson, Hailey Bolin, Talyr Brady, Gabriel Brand, Samantha Cully, Kyle Devich, Vincent Dimitrov, Lily Falodun, Lily Forsell, Nicholas Glashan, Brennan Gregorich, Lydia Hansen, Billy Her, Alexis Hultman, Sara Hutchinson, Alyssa Kaczmarek-Baros, Khale Kongvong, Dalton Krueger, Naomi Krueger, Cassidy LaFlair, Kevin Larson, Madison Larson, Tchuyi Lee, Josephine Legeault, Faith-Lynn Masloski, Hannah McMahon, Sidney Metcalf, Daisy Miller, Mitchell Musta, Sari Niles, Cody O’Donovan, Brooke Odland, Grant Parrish, Shayla Pearson, Adam Prouty, Kannen Reynolds, Madeline Rice, Jaden Sanderson, Sara Sanderson, Emily Sanford, Holly Sauve, Amanda Scheel, Marc Schlieff, John Schrader, Aaron Sergot, Julia Slusarek, Vincent Soukup, Hailey Soupir, Theresa Stafford, Jaelynn Stewart, Joe Stokes, Jacob Stolp, Ethan Story, Noah Sugg, Lindsey Sumstad, Travis Tilton, Connor Tokie, Ryan Trautner, Eliza Walters, Kaytlin Wojciechowski, Victoria Woolford.

8th Grade

Kalyn Anderson, Grant Ayers, Thad Ball, Megan Baniecke, Cooper Berg, Cody Byers, Elly Capra, Nicole Carlson, Grace Childers, Jacob Clark, Swati Clements, Carley Cummings, Hannah Curtis, Jonathan Dietz, William Dorrain, Katelyn Eberspacher, Logan Engstrom, Callie Fetcher, Ian Flickinger, Madison Fogel, Hannah Forsell, Michaela Freer, Olivia Gadberry,  Andrew Gadbois, Lucas Gaffney, Mackenzie Gilbert, Sheridan Glashan, Luke Grossen, Dean Grundmeier, Taylor Hagen, Connor Hale, Zachary Halley, Joshua Hamann, Justen Hansen, Alexander Harnetty, Genevieve Harrington, Madison Hegland, Samantha Hildreth, Olivia Howe, William Ihlenfeldt, Lauren Ivester, Samuel Jackomino, Joseph Jankowski, Victoria Johnson, Maiah Kelly, Elizabeth Kelsey, Anna Kronmiller,  Zackery Kuny, Joshua Lauer, Claire Lautigar, Lindsey Lautigar, Courtney Leonard, Ashley Leroux, Dillon Levin, Jacob Magnuson, Daniel Marshall, Armonni Martinez, Brennhan Matyi, Jasmine Melchor, Mason Miers, Kacey Moncur, Olivia Neururer, Alexander Niemi, Roman Notch, Jaime Odberg, Daylen Olson, Maya Parsons, Phoebe Peters, Christopher Przybilla, Zachary Raabe, Jesse Rafftery, Josephine Rehbein, Jacob Richards, Gabriel Robertson, Paige Robinson, Elijah Skalsky, Nathan Sloneker, Nicolas Slowinski, Matthew Sopp, Isabelle Springer, Kaley Springman, Thomas Stace, Adam Stenning, Madalyn Strenger, Morgan Tate, Benjamin Ulrich, Angela Vogel, Carolyn Voss, Young Vue, Casey Vukich, Hailey Walker, Emelia Weber, Dawn Yang, Marisssa Yaritz, Maya Youngman.

9th Grade

Alexander Biedny, Tyler Blechinger, Joshua Bracht, Morgan Bradshaw, Jack Breitbach, Cameron Bronner, Matthias Brown, Abigail Buesseler, Hunter Capeti, Emily Edstrom, Lexi Eggen, Riley Fountain, Jonathan Full,  Megan Furlong, Grace Haseltine, Nkaujzuagpaaj Her, Camryn Jackson, Cole Jackson, Hannah Jacobson, Emily Kilpela, Hannah Kohls, Jacob Larson, Isabel Leininger, Philip Litecky, Abby Maciej, Madeline Maki, Alexander Marchese, Benjamin McMahon, Jack Menne, Tara Mihelich, Calob Miller, Nicholas Mogren, Tia Moscatelli, Nicholas Musta, Spencer Nelson, Derek Odland, Miranda Overland, Ashley Perala, Michelle Perkins, Emily Peterson, Christopher Poyerd, Sophie Poynter, Savannah Rachel, Ethan Renslow, Taylor Riel, Nicole Robidou, Destiny Rodriguez, Eline Rodsjo, Heather Sauve, Eryn Slagle, Mariah Smith, Zoey Sonke-Anderson, Daniel Springer, Courtney Sticha, Erin Sullivan, Wyatt Thompson, Colin Thorp, Madison Trog, Clarice Ulrich, Lauren Wachter, Luke Wallner, Jiuli Wang, Madison Watters, Amanda Witzmann.

up arrow