Forest Lake High School fall semester honor roll

“A” Honor Roll

10th Grade

Joseph P. Alberg, Megan P. Anderson, Emma L. Benner, Jenny A. Birkholz, Ellen M. Blackmer, Elizabeth Blount, Spencer G. Boyd, Danielle A. Buehler-fernandez, Andrea N. Dunrud, Alyssa M. Eggersgluss, Brianna E. Entwistle, Amelia  Espinosa, Brenden A. Ferraro, Cullen B. Gaffy, Joseph G. Gorka, Justin L. Grant, Jessica A. Haines, Madison  Halley, Leah E. Heilig, Ethan J. Herzog, Brady E. Houle, Megan E. Hultgren, Jenna M. Hunt, Easton W. Jacobson, Madelyn B. Jents, Patrick  Kasl, Hannah A. Larson, Renee  Leeson, Tyler M. Lindstrom, Martin  Longsdorf, Carlie  Lund, Alexa N. Miller, Madison  Moeller, Margaret J. Nolden, Klara A. Peterson, Samantha J. Pogue, Samuel J. Resler, Megan A. Riel, Madalyn G. Romines, Angel R. Roy, Katherine D. Schaaf, Emily J. Schmidt, Phoebe W. Schmidt, Ross A. Schultz, Hunter R. Shortly, Madelyn R. Smith, Abby M. Steinhoff, Megan  Storkan, Jared A. Thiele, Kaitlyn R. Van Tassel, Matthew J. Wallner, Lexis E. Wedell, Nu Cee j Xiong

 

11th Grade

Jacob M. Anderson, Drayton M. Bagan, Ryan L. Baniecke, Ryan A. Bildeaux, Bethany J. Blackmer, Kyle A. Boerum, Zachary T. Boesel, Stephanie Brenk, Timothy M. Brennhofer, Hannah N. Byl, Mitchell W. Clayton, Hunter T. Cottrell, Madalyn M. Dorrain, Quinn D. Duffy, Paige M. Elfering, Ashley L. Fechner, Megan M. Gemuenden, Hunter A. Harshe, Johanna J. Haseltine, Mckenzie M. Howe, Anthony J. Janssen, Andrew L. Kezar, Holly L. Kundel, Cullen J. Lillyblad, Emily J. Lindstrom, Allison M. Long, Laura E. Lutz, Alayna G. Mackiewicz, Abigail R. Mcmahon, Abigail D. Moeller, Natasha C. Montzka, Avery J. Morse, Gavin D. Morse, Shelby A. Muscha, Hally A. Osdick, Michael Z. Palo, Delane B. Passenheim, Jake R. Peterson, Maia G. Peterson, Claire A. Plombon, Jacqueline  Pothen, Elizabeth A. Redepenning, Espen W. Rodsjo, Tyler J. Ross, Molly R. Rushmeyer, Riley J. Schilling, Cassandra A. Schmidtke, Katherine C. Schwartz, Erin M. Schwister, Jordan P. Seim, Paige N. Shepherd, Chase T. Shortly, Samuel D. Stachel, Isaac C. Swan, Grant A. Taylor, Josephine M. Thill, Alexa J. Toensing, Anna M. Tuomala, Hanna  Vidlund, Christopher J. Wallner, Katherine J. Watson, Tyler J. Weed, Bailee K. Westergren, Racquel J. Wohlk, Kaitlyn O. Wolff, Taylor M. Zemke, Catherine A. Ziegelski, Laura J. Ziegelski

 

12th Grade

Taylor D. Angelo, N S. Beja, Brendon L. Bennett, Samantha J. Bergum, Emma R. Betz, Haley N. Briggs, Jacob K. Bush, Megan A. Chandler, Jacob J. Colling, Mary K. Cordell, Mariah Daninger, Reagan P. Distler, April L. Emery, Taylor N. Emly, Ashlyn A. Fitch, Emily Frost, April L. Gross, Sydney B. Halley, Samuel J. Hamilton, Ryan R. Herbert, Rachel L. Huset, Tucker J. Ingalls, David L. Jaqua, Maggie M. Jeans, Taylor R. Kasprzak, Bobbie L. Koenig, Amanda L. Lancaster, Maria A. Leeson, Cody J. Lund, Brianna M. Lundstrom, Kaylee R. Mccollough, Savanna L. Meier, Christopher A. Michalek, Shane R. Moore, Anna O. Morgan,, Kristin N. Newland, Luke A. Niemczyk, Korey D. Olson, Alexandra K. Perron, Hannah N. Peterson, Jonah P. Poynter, Skylah I. Rachel, Emily J. Ramberg, Lauren M. Riedeman, Aryn C. Ritchie, Miranda M. Robinson, Geneieve A. Rock, Rachel  Rue, Danielle P. Rybak, Riley J. Schwanz, Luke  Shaw, Tawni A. Shelton, Taylor A. Shortly, Rachel L. Skoglund, Lea K. Steele, Allison N. Steenblock, Savannah  Swanson, Angie M. Thompson, Dominick E. Thompson, Lindsey K. Tilton, Breanna M. Waddell, Graham S. Westphal, Andrew  Wieland, Samuel J. Willard, Natalie J. Wright

 

“B” Honor Roll

10th Grade

Barry M. Allen, Noah R. Alm, Caleb P. Anderson, Mercedes C. Anderson, Thomas M. Babcock, Donovan G. Beeson, Gabriel  Benson, Glenn J. Bergstrom, Amanda  Bierman, Rebecca C. Bloch, Rebecca M. Boerum, Samuel C. Bostrom, Dylan J. Bush, Blake A. Carlson, Samuel C. Cartford, Elizabeth A. Cerwinske, Cole R. Charpentier, Haley A. Cherry, Matthew W. Clayton, Mariah K. Crawford, Derek T. Dahly, Phillip S. Davis, Isabella C. Delambo, Jason J. Delgado, Caitlyn M. Dewitt, Grayson C. Dewolfe, Cole I. Dimeglio, Emma Dolby, Jack E. Dow, Cody W. Dusterhoft, Benjamin D. Ebel, Ethan R. Erickson, Samantha K. Ferraro, Erika F. Fischer, Kelli S. Frederickson, Julia  Frost, Kayla M. Fuller, Amelia  Gadberry, Triston  Gilbert, Jessica A. Godar, Emma T. Grams, Maxwell  Gunter, Melanie R. Haas, Hunter J. Hamernick, Drew M. Hanson, Jack R. Hedrick, Jack D. Heldman, Emily M. Her, Cole Herbert, Kevin J. Hildreth, Amanda J. Hill, Casey L. Howard, Michaela R. Ihfe, Bailey S. Jacobson, David M. Jankowski, Caterina L. Jensen, Lauren M. Johnsen, Megan R. Johnson, Richard T. Johnston, Lane J. Jorgenson, Abigail R. Jungwirth, Samantha M. Kaiser, Ryan J. Kasprzak, Jack D. Kluge, Sarah A. Knieff, Karen A. Koenig, Marin E. Kolstad, Margaret E. Kramer, Ashley L. Lacasse, Dominick A. Lange, Matthew T. Larkey, Andrew A. Lemke, Radian N. Lenz, Callista M. Lindberg, Parker D. Lindberg, Taylor M. Linell, Kallie M. Liston, Zoey L. Lobejko, Davis J. Long, Margarethe  Longsdorf, Claire E. Lutz, Cody R. Madison, Benjamin T. Mahonen, Spencer B. Marsh, Edwina L. Massaly, Daniel S. Matykiewicz, Madisyn R. Mesenbring, Brett A. Mettel, Anna M. Mielke, Shelby R. Miller, Mckenna M. Mohagen, Maxwell J. Narow, Dannielle N. Newland, Samuel D. Nielsen, Nicholas D. Norem, Alexis S. Olson, Hunter E. Olson, Kyle K. Pierson, Zachary  Pothen, Mackenzie  Puleo, Ronald D. Reed, Caleb R. Riermann, Abbey R. Rue, Meghan E. Schires, Samuel G. Schlieff, Hanna L. Schmidt, Noah S. Schminski, Jacob T. Schmitz, Nicole  Schwensen, Gabrielle J. Shimota, Taylor M. Shymanski, Kylee L. Sigstad, Alexis A. Sjerven, Philip R. Skarhus, Amanda J. Stafford, Maxwell D. Stangler, Amber M. Stenning, Kassandra M. Stewart, Emma A. Stockinger, Kassity K. Swanson, Edgar B. Tapia, Jennifer S. Thill, Zoey  Torgerson, Tori L. Twa, Aiyana I. Valenzuela, Brooke K. Vandermyde, Maly  Vang, Tony T. Vang, Touphong  Vang, Alexander R. Varani, Dylan J. Wald, Madison M. Warner, Jack R. Willman, Gabie G. Yang, Gao Hmong Yang, Mitchell E. Young, Bradley M. Youngquist, Payton S. Zeidler

 

11th Grade

Emma J. Abress, Jackelyn R. Anderson, Stone H. Anderson, Emilie L. Antony, Jacob A. Ashworth, Cassidy G. Baker, Payton L. Baker, Lindsay M. Bartlett, Jaret T. Bernier, Christopher J. Bloch, Toby D. Boyer, Thomas A. Brockman, Kayla M. Brust, Emelie A. Caldwell, Rachel D. Chatwin, Danny Chen, Kaley N. Clark, Alexandra C. Clasen, Brendon J. Cleland-babcock, Madison M. Clepper, Erin S. Davis, Shannon E. Dickenson, Victoria A. Dironca, Arianne J. Dreher, Clayton C. Edstrom, Autumn T. Edwards, Tanner J. Egelkraut, Kaycee A. Evanson, Anna M. Faffler, Michelle E. Fleischhacker, Dana R. Flickinger, Andrea C. Forbord, Carmen D. Fry, Sydney A. Fuerst, Stephanie N. Giesbrecht, Kathryn M. Goodpaster, Matthew L. Hanson, Joseph D. Harrer, Amanda J. Hennen, Ariel  Her, Mark  Herman, Hailey A. Hill, Leo  Hipp, Taylor l. Hudak, Josephine A. Hudoba, Veronica L. Hughes, Weston R. Hunn, Abigail F. Hunt, Maria M. Hunt, Ryan J. Jacobs, Eliana E. Jacobson, Madison A. Jacobson, Josie L. Kisch, Hailey J. Knoop, Connor  Knutson, Claire M. Kotchen-Stehr, Alanis L. Kurrelmeyer, Aimee S. Lancaster, Jordan R. Lee, Heather A. Lipp, Bethany P. Lor, Miranda  Manning, Kelly J. Martichuski, Margaret K. Maurer, Nicholas J. Mccormick, Molly R. Mead, Sarina M. Men, Mitchell C. Miers, Douglas T. Mihelich, Ryan G. Moen, Christian J. Montes, Madelyn M. Muntifering, Erin M. Murphy, Sarah H. Neeck, Monica  Nguyen, Abbey L. Novotny, Caleb  Olson, Jonathan C. Olson, Riley  Olson, Taylor J. Olson, Emma K. Paape, Chevelle E. Palomino, Abigail L. Pariseau, Benjamin P. Pemrick, Nicholas S. Peters, Jordan M. Petersen, Soren J. Peterson, James V. Pleski, Joseph E. Ramstad, Sofia  Rappa, Autum C. Ray, Cory J. Reller, Nicholas J. Reller, Alejandra  Rivas, Morgan  Robnik, Amanda  Rodlund, Sanita J. Rouse, Brandon M. Russell, Kelsey M. Sarver, Emily J. Scherer, Brooke L. Schneider, Haley R. Schoonover, Gina J. Severson, Cate M. Shea, Adam M. Sieber, Maria  Slusarek, Rachael J. Springman, Danielle D. Stace, Jaci  Stich, Carolyne D. Strobel

John J. Suess, Ramsey I. Taylor, Lilia J. Theisen, Taylor W. Thomas, Kalynn A. Tilton, Sara J. Trojanowski, Fon A. Tse, Tiffany L. Udstuen, Abigail J. Vanbergen, Katherine R. Vang, Elizabeth Vass, Noel B. Vierra, Breanna M. Vogel, David K. Voss, Kasua M. Vue, Shelby A. Vukich, Jacob L. Walgrave, Jessica M. Walker, Logan M. Walker, Justin R. Waterman, Anna M. Wavrin, Samantha N. Weigel, Shalana K. Weiland, Olivia L. Westphal, Aidan R. Wiltzius, Nicholas E. Zarembinski

 

12th Grade

Trevor T. Anafarta, Natasha L. Anderson, Risa L. Anderson, Kailyn S. Avery, Rachel A. Baniecke, Sierra L. Barfield, Augustus J. Barron, Heather S. Beard, Kaitlyn E. Beimert, Leighton T. Bierman, Jarod M. Bowers, Margaret Breitbach, Kyle D. Bryan, Branden R. Cartier, Amy N. Christianson, Corrinne A. Clark, Alexis M. Cogar, Danielle M. Cusick, Madisyn N. Czarnecki, Beza D. Daniel, Matthew S. Degendorfer, Kristen M. Dellwo, Katherine E. Dison, Casey A. Drexler, Mallory  Eberspacher, Emily K. Ellefson, Holly M. Fink, Laura C. Fleischhacker, Bryan D. Fleming, Joseph S. Frank, Caitlin E. Freer, Abigail K. Furry, Devan E. Gabrielson, Thomas B. Gadbois, Jesse  Garcia, Madeline M. Gemuenden, Derek T. Giesner, Kamp K. Gislason, Brett  Gravelle, Jessica C. Greeley, Jacob L. Gregerson, Nicole A. Hansen, Alexis  Hanson, Rachael M. Harrington, Preston J. Huddleston, Emily J. Isaacson, Peter L. Jasmer, Christopher M. Joelson, Loren L. Kempenich, Emily  Klapperich, Karlee M. Kluge, Allison C. Koneczny, Chantel G. Krebs, Adam J. Krummi, Karina A. Larsen, Emily M. Larson, Karlee R. Lawrence, Storm C. Lenz, Katrina M. Leroux, Alexander J. Letch, Paul R. Litecky, Zachary L. Lobejko, Mackenzie J. Lopp, Cynthia L. Lund, Andrew F. Lutz, Matthew R. Maassen, Zachary C. Maciej, Hayley J. Mample, Daniel J. Massey, Alexis D. Matuke, Erin J. Mendoza, Marley I. Miron, Jennifer M. Moran, La  Moua, Patrick J. Murphy, Bailey M. Norby, Rachel E. Nordenstrom, Alexis M. Olson, Tana R. Ostman, Megan B. Parenteau, Emily A. Paulson, Emily J. Peters, Benjamin R. Plautz, Jennifer Pollard, Brianna M. Raabe, Jessica M. Reed, Randy D. Rehbein, Austin D. Reid, Cameron C. Reynolds, Miranda K. Rice, William J. Rivard, Blake A. Robinson, Nicole V. Rodriguez, Alisha M. Rossman, Alexandra J. Roth, Belen V. Rubio, Nathan C. Saari, Shelby  Sandstrom, Tate N. Seeler, Bailey R. Sivanich, Patrick J. Slattery, Kalcie M. Smith, Paul  Stehr, Lara J. Steinhoff, Joseph W. Steinmann, Grayson T. Stout, Angela M. Stroeing, Araianna S. Tyler, Miciala D. Tyler, Kaitlyn N. Uhl, Joseph  Vacinek, Stephanie J. Vos, Julia R. Walton, Michaela C. Wassman, Mikayla M. Watters, Ashly A. Westerman, Kyle J. Winberg, Skyler A. Winning, Christina R. Witzel, Arne F. Woinarowicz, Bryce D. Wyandt, Peter K. Yang, Sophie G. Zupon

up arrow