CENTURY JUNIOR HIGH’S HONOR ROLL (Quarter 2 – 2016-2017)

jvd
Community Editor

 

 

“A” Honor Roll

 

7th Grade

Amelia Amlee, Cooper Auge, Barron Blom, Samuel Bormes, Dylan Brown, Ellie Brown, Michael Calin, Justin Campbell, Theodore Carey, Mandy Christians, Adam Cully, Xavier DeWolfe, Eva Dufresne, Evan Dzurik, Sadie Federer, Brooke Glumack, Jonna Goehner, Mia Guizzetti, Tate Hagle, Sydney Hestekin, Alexis Hoekstra, Riley Jankowski, Benjamin Jasinski, Alison Johnson, Jacklyn Johnson, MacKenzie Johnson, Natalie Kampshoff, Heather Kaup, Jack Keis, Erik Kittelson, Jackson Krinke, Aaliyah Kurrelmeyer, Ethan Lay, Abigail Leagjeld, Josef Leagjeld, Liana Lerach, Brianna Leritz, Matthew Linder, Kalli Mallak, Emily McPhee, Tanner Meier, Ava Neururer, Alma Ozegovic, Elizabeth Peters, Arlene Peterson, Jalen Ponto, Lydia Ross, Brianna Rothmeyer, Madelyn Sandstrom, Ian Schaefer, Keely Sisco, Lauren Skalsky, Jordan Sodren, Allison Staben, Anna Strupp, Bailey Thomas, Amber Tokie, Alyson Voltz, Hannah Winnick.

 

8th Grade

Anika Amlee, Ben Anderson, McKenna Andrews, Paige Bakkestuen, Ariel Ball, Ian Bautch, Sophia Biden, Lydia Bostrom, Jordan Boysen, Nicholas Brown, Allison Buesseler, Derrick Cardinal, Nathan Chanak, Cayden Christenson, Connor Clark, Madeline DeMars, Mason Devine, Josilyn Farrier, Olivia Ferderer, Faith Fitzhugh, Alayna Forlitti, Robert Gaffney, Jacob Gervais, Samuel Gierke, Mikaela Haney, Amanda Hanowski, Alexa Heath, Augustus Herman, Kathleen Hogan, Kaylyn Holzschuh, Jonathan Hudrlik, Reid Hultman, Hannah Jacobs, Katelyn Johnson, Michael Karan, Katelyn Kaup, Sophia Keis, Madelyn Kinny, Jordan Klund, Kaia Kohnen, Claire Kolstad, Samuel Larsen, Kinsey Larson, Jack LeGeault, Charles Leonhart, Marcus Longsdorf, Aidan Lux, Lauren Marsh, Kennedy Mayer, Brady Mettel, Gina Moua, Christina Ochsenbauer, Olivia Olson, Allie Organ, Eshaan Patel, Sarah Puyleart, Rachel Quevedo, Nathan Reeder, Madie Roberts, Jack Schlichtmann, Jack Schuldt, Michael Springer, Sebastian Studier, Cole Swan, Paige Swanson, Frances Tarlizzo, John Tarlizzo, Vincent Tarlizzo, Walker Tinkenberg, Zachary Trotto, Gaosheng Vang, Nuchi Vang, Jack Walde, Indy Walstrom, Emma Whitson, Abigail Will, Nicholas Womack, Katrina Yaeger, Molly Zobitz, Ellen Zupon.

 

9th Grade

Maria Anderson, Saige Anderson, Kaitlyn Atkin, Logan Bahr, Malissa Ball, Josephine Bothun, Jane Burk, Amy Chen, Abigail Drury, Brianna Erickson, Samantha Feidt, Daniel Findell, Alexis Fournier, Kate Gemuenden, Elena Gierke, Grace Halley, Bailey Hansen, James Hogan, Erick Houle, Autumn Huddleston, Brooklinn Huss, Isabella Jackomino, Natalie Jacobson, Alexander Jankowski, Jazmine Jendersee, Sydney Johnson, Dylan Kinny, Logan Kissell, Steven Kronmiller, Maxwell Lamppa, Hunter Lange, Morgan Langer, Jaida Larson, Blaine Lewellen, Heather McKoskey, Bryce Melton, Eva Moua, Theodore Neururer, Nicholas Niemi, Megan Nieters, Spencer Notch, Camryn Oachs, Rebecca Olson, Thomas Organ, Brieja Parent, Emma Passeri, Lyndsey Perron, Annie Petersen, Abigail Peterson, Megan Philipson, Hanna Pink, Brooke Remington, Kasan Rindels, Jake Ross, Joslyn Rustad, Sydney Rydel, Samantha Schoonover, Andrew Schumacher, Jenna Skarphol, Shaynah Smith, Blake Speidel, Jenna Spiegelberg, Madeline Steele, Kaylee Stewart, Annica Stiles, Adam Strupp, Alexander Sykora, Evelyn Thiele, Tyler Thomas, Morgan Tomas, Lillian Walesheck, Gabriela Walrath, Jenna Walton, Delani Wille, Steven Winnick, Mayah Zebrasky, Hanna Zlab, Noah Zobitz, Jenna Zowin.

 

“B” Honor Roll

 

7th Grade

Mason Anderson, Victoria Ball, Zoey Braaten, Erin Brown, Megan Brown, Zachary Calin, Connor Capistrant, Kaitlyn Christensen, Peyton Christenson, Ashley Clemens, Ashley Cloud, Jaiden Dochniak, Jacob Drury, Samuel Dunlap, Lauren Eddy, Christian Foss, Cody Frerichs, Jack Grundtner, Samantha Hayek, Samual Hoppe, Ethan Hursh, Jack Ihlenfeldt, Evan Jacques, Payton Johnson, Jacob Kirkeeide, Leo Kressin, Blair Lafean, Lydia Lafean, Andrew Le Mire, Josephine Lerdall, Sydney Lowe, Paul Lutz, Joshua Manni, Jacob McConnell, Tierney McJames, Blayne Miller, Hannah Melander, Sydney Moffat, Ella Niemczyk, Jasmine Niessen, Lauren Olson, Madilyn Peterson, Jaqueline Pulido, Gabrielle Quigley, Noah Roth, Brenda Saldivar, Tyler Scott, Hunter Stevens, Anna Strupp, Isabel Thao, Terek Tomas, Luke Tschida, Nickolas Tucci, Isabella Vierra, Sierra Walesheck, Caleb Whitehill.

 

8th Grade

Grace Ackerman, Luke Ahrens, Vivian Algiere, Rebecca Anderson, Sam Anderson, Emma Armitage, Jack Bahe, Sabina Bahr, Matthew Berg, Owen Berg, Quinlan Bonnett, Desiree Breeze, Isaac Brisson, Quinten Caron, Keith Crohn, Reese Davids, Cole Decker, Destiny Funston, Maxwell Goeken, Williams Grams, Sara Gutz, Page Harer, Slade Heald, Elizabeth Hentges, Tiana Higgins, Cadence Hitt, Brian Hoeben, Kevin Hoeben, Robert Holzschuh, Erik Ivester, Reid Hunter Johnson, Caleb Kasa, Adam Kennedy, Austin Latessa, Caleb Le Mire, Tza-ia Lee, Madeline Leroux, Ethan Lundwall, Michael Marty, Constance May, Bergen McJames, William McMahon, Jett Nelsen, Reid Nelson, Emma Newcomb, Jaeger Niles, Claire O’Gorman, Matthew Pagoria, Nicholas Paige, Lauren Palmer, Emma Peterson, Kaitlyn Przybilla, Logan Rachel, Shelby Ringwelski, Jocelyn Sandstrom, Zoe Scholl, Justin Schroer, Yossi Scott, Maria Shaw, Luke Sieben, Jack Slagle, Carter Sleen, Morgan Slowinski, Madeline Smith, Kelly Sullivan, Margaret Thompson, Maxamilian True, Sarah Udstuen, Brian VanWagner, Owen Wagner, Bryce Westbrock, Cameron Zuniga.

 

9th Grade

Dominic Becker, Brianna Bellanger, Starr Boileau, Blake Boyd, Ryan Brown, Jayna Carlson, Cole Carpenter, Pedro Castillo, Jessica Collyard, Noah DeWolfe, Ryleigh Eischen, Autumn Ewing, Charles Ferderer, James Fleming, Taylor Glumack, Allyn Goehner, Jacob Gonia, Shelby Groezinger, Dillon Hale, Alexis Hamernick, Noah Hanson, Shelby Hantho, Sarah Heald, Zachary Hentges, Tsimmeej Her, Logan Kelley, Amillya Kendall, Boschee Lee, Natalie Leko, Anna Lindell, Hanna Maciej, Parker McEachran, Ashley Mills, Brynn Miron, Lindsey Muntifering, Austin Nelson, Bailey O’Donovan, Skyler Olson, Nick Parent, Abigail Plante, Troy Pleski, Bradley Radtke, Autumn Reid, Olivia Rogala, Keifer Salak, Caroline Sopp, Michael Strenger, Emily Sumey, Ariana Valentin, Harrison Wohlberg, Asia Yang, Abigail Youngman, Jacob Zuniga.