Forest Lake Area High School honor roll 2nd Semester 2016-17

Community Editor

A Honor Roll

Grade 10

 

ALBERG, KELLEY; ANDERSON, JACK; ASHWORTH, DULCIE; ASP, AUTUMN; BABCOCK, CHARLES; BABINEAU, NICOLE; BAKKE, KAITLYN; BAKKESTUEN, CLAIRE; BARNES, MOLLIE; BARSNESS, ABIGAIL; BERGMAN, CASSANDRA; BUCK, KEVIN; BUSH, KELLI; CALLAHAN, JACK; CAMERON, NICHOLAS; CAMPBELL, ELIZABETH; CARTFORD, BENJAMIN; CAUSEVIC, AJSA; COLLINS, ERIN; CRAWFORD, MEGAN; DE SOBRINO, RACHEL; DEVICH, KYLE; DISTLER, EMILY; DIXON, NICOLE; DODGE, SOFIA; DUFFY, REGAN; EDSTROM, NISSA; ELVINE, KEVIN; ELY, ELIZABETH; FARRIER, CASSABELLA; FRIEDGES, NATASHA; GROTH, NICOLE; HALE, ALESSANDRA; HARTMANN, DYLAN; HOLLIHAN-MOY, FAITH; HOPKINS, JOHN; HOWELL, SAMANTHA; ISAAC, DAVID; JANISCH, AMELIA; JANSSEN, ABIGAIL; JOHNSON, GRACE; JOHNSON, TEEGAN; KARAN, PHOEBE; KEHN, CARTER; KITTELSON, JILL; KNUDSON, AMBER; LARSON, SARAH; LAY, PARKER; LEIPZIG, HAILEE; LONGSDORF, MITCHELL; LOR, LEEANNA; LOWE, MADISON; MANNI, NATHAN; MARQUARDT, GRANT; MCMAHON, MARY; MELCHOR, DINAH; MILBAUER, THOMAS; MOBECK, MAKAYLA; MORAN, JOSEPH; MOTZKO, KATE; NELSON, MCKENNA; NELSON, REED; NESVOLD, TRIND; NILES, ETHAN; NORCROSS, ARIA; O’BRIEN, ERIN; OCHSENBAUER, MICHAEL; OLSON, NIA; PALMER, ABIGAIL; REIFSCHNEIDER, JACOB; REIS, MADISON; RICE, MADELINE; RITCHOT, TAYLOR; SCHOESSOW, MATTHEW; SCHULDT, AUTUMN; SMITH, ZACHARY; SOYE, MASON; STRUPP, MATTHEW; STUMNE, MCKENZIE; SUMSTAD, LINDSEY; THOMPSON, MAREN; TIETJE, KALLEY; WALD, JORDYN; WASKEY, MATHIAS; WELSCH, KIANA; WERNER, REBEKAH; WHITEHILL, MIKAYLA; WILLIAMSON, TAYLER; WOODSIDE, NATHAN; YANG, NENG ZONG; ZEBRASKY, AMBER; ZEBRASKY, GEENA; ZEIDLER, TAYJAL

 

A Honor Roll

Grade 11

 

ANDERSON, KENDRA; AUGUSTINE, GABRIELLE; AUKES, ASHLEY; BAILEY, LAURA; BEST, DRAKE; BIER, ABIGAIL; BLACKBURN, GRACIE; CARLSON, CHASE R; CARLSON, MAXWELL; CARR, BRECKEN; CHATWIN, BENJAMIN; CORCORAN, DYLAN; CURTIS, HANNAH; DIMITROV, ANGELINA; DORRAIN, WILLIAM; EDSTROM, ALEXZANDRA; FOLSKE, OLIVIA; FOSTER, CHLOE; GADBERRY, OLIVIA; GORKA, NOELLE; GRAVEN, ALYSSA; HALLSTROM, LACEY; HAWKINSON, MADELINE; HEGLAND, MADISON; HICKERSON, ALEXIS; HICKLE, JACKSON; HOWE, OLIVIA; IVESTER, LAUREN; JOHNSON, AARON; JOHNSON, BRADY; JOHNSON, MADELINE; JOHNSON, RYLEE; JORGENSON, AVERY; JORGENSON, STEPHEN; KASL, THOMAS;

KELLEY, MAXWELL; KLEIN, MACKENZIE; KOTYS, SPENCER; KROHNKE, ELLIOTT; LAMPPA, ANNIKKA; LARSON, JOSHUA; LEE, ELIZABETH; LERDALL, NICHOLAS; LEROUX, ASHLEY; LINDELL, JULIA; LONGTIN, MOLLY; LUTZ, THERESA; MAGNUSON, JACOB; MAHNKE, VERONICA; MAHONEN, KATE; MARQUARDT, REED; MARSHALL, DANIEL; MARTINEZ DUNBAR, CLARA; MATYI, BRENNHAN; MAXFIELD, BROOKE; MAXWELL, MOLLY; MEAD, RYAN; MIERS, MASON; MONCUR, KACEY; MOSER, SHAYLA; MUNTIFERING, BENJAMIN; NIEMCZYK, BENJAMIN; NIETERS, JESSICA; OLSON, CLARA; OLSON, KATHERINE; OLSON, LOGAN; PARSONS, MAYA; PEDERSEN, ANGELA; PENA, KATHLEEN; POPE, LILY; POSEY, ANASTAJA; POTHEN, LAUREN; PRZYBILLA, CHRISTOPHER; QUIGLEY, MARIA; REHBEIN, JOSEPHINE; RIESGRAF, ELIJAH; ROBERTS, MACY; RODDEL, EMILY; ROHAN, LANEA; SARVER, JOSHUA; SCHIEK, MADDISON; SLOWINSKI, NICOLAS; SMITH, NOAH; SORREM, NATALIE; STEELE, MEGAN; STENNING, ADAM; TANBERG, MAIJA; TAYLOR, KATHERINE; THILL, JOSEPH; TOMAS, ETHAN; TOWLEY, KATLYN; TURENNE, MAKAYLA; ULBRICHT, MORIAH; VANBERGEN, GRACE; VOGE, ANDREW; VUE, YOUNG; WALLER, AMBER; WAVRIN, ROBERT; WEDELL, LACEY; WEIGEL, VANESSA; WEILAND, KRISTA; WILSON, KIERSTEN; YANG, DAWN; ZIMMERMAN, KATHERINE; ZOBITZ, EMMA

 

 

A Honor Roll

Grade 12

 

ANDERSON, MICAELA; ARMITAGE, MATTHEW; ASPERHEIM, ABIGAYLE; BARTLETT, ALLISON; BELLE ISLE, CHRISTA; BENGTSON, SASHA; BENHARDUS, KRISTEN; BERG, KALLEY; BERGLUND, TAYLOR; BETHKE, SAMANTHA; BIEDNY, ALEXANDER; BOLEEN, LINDSAY; BRACHT, JOSHUA; BREITBACH, JACK; BRISBOIS, REMINGTON; BRONNER, CAMERON; BROWN, MATTHIAS; BUESSELER, ABIGAIL; BUESSELER, DANA; BURGER, SARAH; BYL, LUCAS; CALDWELL, ZACHARY; CAPRA, KARLEEN; CEBULLA, VICTORIA; CHANAK, ZACHARY; CHRISTIANSON, ANDREA; COLLINS, SHELBY; DE SOBRINO, SARA; DEBELE, CANDACE; DECKER, DOMINIC; DEVINE, JESSICA; DUDA, JORDEN; DUFFY, MARY; EBSEN, ELIZABETH; EDSTROM, EMILY; EDWARDS, JOSILYN; EWERT, PAIGE; FELLAND, ANNA; FORLITI, AMANDA; FOUNTAIN, RILEY; FRATTALONE, BAILEY; FRIESEN, OWEN; FRY, BENTON; FULL, JONATHAN; FURLONG, MEGAN; FURRY, JACK; GEMUENDEN, AMANDA; GESTSON, BRYNN; GORDY, HANNAH; HANSEN, CAROLINE; HASELTINE, GRACE; HEKELE, EMILY; HER, NKAUJZUAGPAAJ; HERVIG, SAVANNAH; HOLLENKAMP, KLARESSA; HOMMES, MARISSA; HUGGER, JOSLYN; HUNT, JARED; JACKSON, CAMRYN; JAQUA, LEAH; JOHNSON, JESSICA; KARAN, ZOE; KEMPLIN, ALLAN; KILPELA, EMILY; KLEVEN, ALYSSA; KOLBOW, MADISON; KOSEC, CAITLIN; KUNDEL, LAURA; LABARRE, GARRETT; LANASA, GRACE; LEFTO, OLIVIA; LEONARD, JOCELYN; LESCH, PAUL; LEVANDER, MEGAN; LIEFFRING, EVELYN; MCCLEARY, ERIN; MOSCATELLI, TIA; MUNT, KAYLEE; MUSTA, NICHOLAS; NAVRATIL, ANNA; NELSON, ASHLEY; NELSON, SPENCER; NOLAN, MADISON; OCHSENBAUER, ZACHARY; OLSON, BRENNA; OLSON, JANNA; OLSON, MIRANDA; ORGAN, ANNA; OSTERCAMP, EMILY; PALMER, MEGAN; PALO, LUKE; PAYNE, CHARLES; PELOQUIN, KAITLYN; PENORTSANG, KONCHOK; PERALA, ASHLEY; PETERSON, ROSS; QUILLEN, KYRA; RAHMEYER, ASHLEY; REDEPENNING, RACHEL; RINK, KATRIN; ROBERGE, JOURNEY; ROBIDOU, NICOLE; ROGERS, SYDNEY; ROLPH, ERIC; SARDESON, DANIELLE; SCHMIDTKE, ANNA; SCHMIDTKE, MIA; SCHMITT, MICHAEL; SCHULTZ, JASON; SCHUMACHER, SHAYLA; SHAW, JEFFREY; SIEVERS, ARIEL; SLAGLE, ERYN; SLOWINSKI, KASSY; SONNEK, ABIGAIL; SOUKKALA, KATELYN; STEELE, ALLISON; STRAND, CAMERON; SWAN, KATELYN; THORP, COLIN; TROG, MADISON; VALENTIN, MARIA; VAN HEEL, ANGELICA; WAATAJA, BRENDEN; WALLNER, LUKE; WATTERS, JAMIE; WATTERS, MADISON; WELCH, ALEXIS; WELSH, TORY; WELTE, JESSICA; WESBROOK, PAIGE; WILLIAMS, TATUM; WITZMANN, AMANDA; ZUPON, VIOLET

 

B Honor Roll

Grade 10

 

ANDERL, NATALIE; ANDERSON, SARA; ANDERSON, TAYLOR; ARAGON-FLORES, OYUKY; AUSMUS, HALEY; AYER, AUTUMN; AYERS, GABRIELLE; BELL, PERI; BERG, NATALIE; BERGUM, ASHLEY; BIEBL, LINDSEY; BLANQUET VILLA, CRISTINA; BOLIN, HAILEY; BRAND, GABRIEL; BRELJE, JORDAN; BRUNFELT, TRISTAN; BURTON, THEA; BYL, MARIAH; CARLSON, LOGAN; CHRISTENSON, ALLISON; CHRISTIANS, BRODY; CHRISTOFFEL, AVERY; CONLEY, GRACE; CROFT, RACHEL; CROHN, TESSA; DAMON, HUNTER; DAVIDS, TYSON; DENNEY, ANGELA; DIMITROV, VINCENT; DIRONCA, EMILY; DOHM, JACQUELINE; DOLBY, MADELINE; EISCH, AUSTIN; ERICKSON, AUTUMN; GOEKEN, ALEXIS; GOODNOW, EMILY; GOODPASTER, ALEXANDER; GRAMS, KATHERINE; GREGORICH, BRENNAN; GROENEWEG, ABIGAIL; HAINES, ANDREW; HELDMAN, KAMRA; HER, BILLY; HERRERA, IZAAK; HERRMANN, REESE; HOLT, JAYCEN; HOLTON, JULIA; HOPPENRATH, SADYS; HOYT, AFTON; HUBRICH, SAMUEL; HUNT, MATTHEW; HUNTER, CADE; JOHNSON, CALLIE; JOHNSON, DERRICK; KEMPLIN, BRAEDON; LABARRE, JACOB; LANCETTE, SAMANTHA; LEACH, ABIGAIL; LEGEAULT, JOSEPHINE; LIND, CAMERON; LOCKE, SAMUEL; MCMAHON, HANNAH; MCNAMARA, JEREMIAH; MONTZKA, ARIANA; MUNT, CARTER M; MURPHY, JACOB; NAVRATIL, GRACE; NILES, SARI; NORTH, ISABEL; NOVAK, ABIGAIL; OSTERCAMP, ALISE; OVERLAND, JESSECA; PAAPE, BRIAN; PALMER, DEREK; PARKER, SYDNEY; PARRISH, GRANT; PAYE, KRISTIAN; PETERSON, DREW; PLEITEZ, GABRIELLA; POGUE, SYDNEY; REDDEN, SYDNEY D; RENSLOW, TYLER J; REYNOLDS, KANNEN; RICE, BENJAMIN; ROERS, RACHEL; SCHAEFER, EMMA; SCHEEL, AMANDA; SEITZ, LISA ANN; SERGOT, AARON, SHERMAN, ABBRIELLA; SIBBALD, TESS; SISCO, KENDALL; SLATTERY, MCKENNA; SLUSAREK, JULIA; SMITH, SHAWN; SORBE, CARLY; SOUKUP, VINCENT; STAFFORD, THERESA; THAEMERT, SKYLER; THOMAS, LOGAN; TOKIE, CONNOR; TORNIO, EMILY; TORNIO, RACHEL; TRAUTNER, RYAN; VALLEY, ELIZABETH; VALLEY, JENNIFER; VANVLEET, MASON; VUE, JONATHAN; VUE, KAZONG; VUE, STEPHEN; WALKER, CARLY; WITZMANN, ALLISON; WOJCIAK, CHANCE; WOLTER, CORVELL; XIONG, MATTHEW; ZIEGELSKI, JOHN; ZOWIN, JACOB

 

B Honor Roll

Grade 11

 

ANDERSON, ALEX; ASPERHEIM, IAN; AYERS, GRANT; BANIECKE, MEGAN; BEEHLER, TRISTEN; BELANGER, HANNAH; BERG, COOPER; BEYNON, BRIDGET; BLOOM, GRADEN; BLOOMBERG, ANNA; BOHN, DONOVAN; BOUDEWYNS, KRISTA; CAPRA, ELLY; CARDINAL, STEPHEN; CARR, MELISSA; CERWINSKE, ZACHARY; CHARPENTIER, JESSICA; CHILDERS, GRACE; CLARK, JACOB; CLEMENTS, SWATI; COLLIER, RYAN; CULVER, KAITLYN; CUMMINGS, CARLEY; DEIMAN, MADISON; DOUCETTE, IVY; EBERSPACHER, KATELYN; ESCOBEDO, MARISOL; EVANS, ABBIGAEL; FECHNER, BRITTNEY; FINK, DYLAN; FLICKINGER, IAN; GADBOIS, ANDREW; GAFFNEY, LUCAS; GLASHAN, SHERIDAN; GRINSTEAD, COLLIN; GROSSEN, LUKE; GRUNDMEIER, DEAN; HAGEN, TAYLOR; HALE, CONNOR; HALLEY, ZACHARY; HALLSTROM, WYATT; HANSEN, JADYN; HARRINGTON, GENEVIEVE; HAUSKER, NATALIE; HER, STARR; HIMRAJ, JACOB; HUSET, ABIGAIL; IHFE, MEGHAN; IHLENFELDT, WILLIAM; JACKOMINO, SAMUEL; JAROSZ, SOPHIE; JENSEN, TATIANA; JENTS, HANNAH; JOHNSON, ASHLEY; JOHNSON, VICTORIA; KASEL, KAYLA; KELSEY, ELIZABETH; KENOYER, ZACHARY; KLEIN, CONNOR; KOLSTAD, SAMUEL; KRONMILLER, ANNA; KUNY, ZACKERY; LARSON, NICHOLAS; LAUER, JOSHUA; LAUGHLIN, MORGAN; LAUTIGAR, CLAIRE; LAUTIGAR, LINDSEY; LEAVITT, SHANNON; LEIGH, ALEXANDER; LEONARD, COURTNEY; LEVIN, DILLON; MACK, MADISON; MANNING, KARLEY; MASSEY, QUINN; MATIATOS, APRIL; MCCORMICK, MAGGIE; MESSINGHAM, MICHAEL; MEYER, LACRESIA; MICHALEC, KATELYN; MILLER, BENJAMIN; MILLER, STEVEN; MITCHELL, ALLYSON; MOLLNER, TYLER; MORTENSON, KELSEY; MOSENG, SAMANTHA; NELSON, ADAM; NELSON, AMBER; NIELSEN, APRIL; NIEMI, ALEXANDER; NOTCH, ROMAN; ODBERG, JAIME; OLSON, FALLON; PARENT, JENNIFER; PARRUCCI, PAIGE; PATTERSON, VALERIE; PETERS, PHOEBE; PETERSON, COLIN; PETERSON, NATALIE; POTHEN, AMANDA; POTRY, WILLIAM; PRAUGHT, NOAH; PRICE, TEHYANA; RAABE, ZACHARY; RICHARDS, JACOB; ROBERTSON, GABRIEL; ROBINSON, PAIGE; RUE, MIKAYLA; RUGLAND, MACKENZIE; RYDER, ALEXIS; SCHOESSOW, CAROLINE; SCHWAAB, JACOB; SCHWARTZ, THOMAS; SCHWENSEN, SARAH; SCHWINTEK, SUMMER; SEVEREID, BRITTNEY; SLONEKER, NATHAN; SMITH, JACOB; SOPP, MATTHEW; SPRINGMAN, KALEY; STACHEL, JOHN; STOCKINGER, ANNA; STORVICK, HANNA; STRENGER, MADALYN; STRUSINSKI, JOSHUA; THATCHER, WHITNEY; THIELBAR, PAIGE; TOENSING, TYLER; URMANN, SARAH; VANDERMYDE, TYLER; VANG, KHONGMENG; VOLTZ, LAURA; VOSS, CAROLYN; VUE, MICHELLE; WALKER, HAILEY; WEBER, EMELIA; WIESE, TANNER; WILDE, KYRA; YAEGER, COLE; YANG, KASHIA; YARITZ, MARISSA; ZELENY, HANNA; ZEMKE, BLAKE

 

B Honor Roll

Grade 12

 

ALLEN, KAYLA; ANDERSEN, PARKER; ANDERSON, DAVID; ANDRE, SAVANNAH; BEECHER, DALLAS; BETZ, NOAH; BLECHINGER, TYLER; BOESEL, TYLER; CHRISTENSON, ALEXIS; CROFT, ANDREW; DAVIS, GRACE; DAVIS, MADISON; DE SMET, EVE; DIRONCA, NICOLAS; DOWNS, ALISON; EGGEN, LEXI; EGGERSGLUSS, KAITLYN; EISCH, JAYSON; EMLY, SHANE; ESPINOSA, ANDREW; FARNHAM, ALEXANDRIA; FEDORCHAK, SAMANTHA; FOSS, LILLY; GALE, MEGAN; GRINDAHL, EMILIE; GRUNDHOFER, ALEX; GULDEN, GABRIELLE; HELINSKY, WYATT; HUNN, OLIVIA; HUNT, MITCHELL; JACKSON, COLE; JACOBS, ERIC; JERDE, MITCHELL; JOHNSON, DUNCAN; JOHNSTON, AMANDA; JOSELYN, BRENNA; KLINE, CAMERON; KUCHENMEISTER, LAUREN; LARSON, JACOB; LEE, TXUQI; LEININGER, ISABEL; LITECKY, PHILIP; LUNDY, BRIANNA; MACIEJ, ABBY; MANNING, ELSA; MAURER, THOMAS; MCCORD, KELLIE; MCGRATH, RYAN; MCMAHON, BENJAMIN; MERCIL, ELLIE; MIHELICH, TARA; MODINE, WILLIAM; MOGREN, NICHOLAS; MOLITOR, CALEB; MORGAN, ANNA; MULLEN, ABBY; NDE, LINETTE; NEUDECKER, HAILEY; NGASSA, SHARON; NOLAN, HUNTER; NORCROSS, SYDNEY; NUTTER, SIERRA; NYBLOM, ALLIE; NYBLOM, DUSTIN; NYLUND, KELLIE; O’NEIL, ISABELLE; ODLAND, DEREK; OSTERBAUER, MITCHELL; PALOMINO, DOMINIC; PAULSEN, KAITLIN;

PERKINS, MICHELLE; PETERSON, EMILY; PETERSON, MIKAELA; PLANTE, TAYLER; POYNTER, SOPHIE; RACHEL, SAVANNAH; RIEL, TAYLOR; RITCHOT, CHRISTIAN; SANDERS, ISABELLA; SAUVE, HEATHER; SCHMITT, MEGAN; SCHUMACHER, CHRISTOPHER; SHERMAN, ANNA; SHUSTA, ELIZABETH; SONKE, ZOEY; SOWERS, BRADY; STEINMANN, GRACE; SULLIVAN, ERIN; SWANSON, JARED; VAILLANCOURT, CARISSA; VUE, MARY; WACHTER, LAUREN; WALSTROM, OWEN; WALTON, MORGAN; WASSMUND, SAMUEL; WATSON, DIVON; WHITSON, ALEXANDRA; YANG, BENJAMIN; ZAREMBINSKI, KATHERINE